Preskočiť na kategórie produktov Preskočiť na košík Preskočiť na navigáciu

Úvod

Človek v ohrození, n.o. Menu

O nás

clovek_v_ohrozeni_logo.jpg

Prevádzkovateľom e-shopu Skutočný darček je organizácia Človek v ohrození, n.o. Zaplatením za Skutočný darček poskytujete organizácii Človek v ohrození Dar, vďaka ktorému Človek v ohrození zlepšuje životy ľudí nielen v chudobných krajinách sveta.

Spoločnosť Človek v ohození vznikla ako humanitárna organizácia s cieľom pomáhať ľuďom v krízových oblastiach. Od roku 1999 podávame pomocnú ruku ľuďom, ktorých najrôznejšie okolnosti oberajú o ich ľudskú dôstojnosť a slobodu. Ľuďom, ktorí trpia dôsledkami vojen, obetiam prírodných katastrof, či tým, ktorí žijú v područí autoritárskych režimov.

Nepôsobíme len v zahraničí. Od nášho vzniku podávame pomocnú ruku aj ľuďom, ktorí sa ocitli v krízovej situácii na Slovensku. Po spojení síl s kolegami zo slovenskej pobočky Člověka v tísni v roku 2016 pomáhame so začleňovaním ľuďom, ktorých chudoba vytláča na okraj spoločnosti. Prostredníctvom vzdelávacích aktivít sa zároveň snažíme prispieť k budovaniu Slovenska ako otvorenej, tolerantnej a solidárnej spoločnosti.

Naša práca je rozdelená do piatich okruhov: humanitárne zásahy, rozvojová spolupráca, ľudské práva, sociálna integrácia a globálne vzdelávanie. Osobité postavenie má festival dokumentárnych filmov Jeden svet, ktorý patrí medzi vlajkové lode organizácie.

Pre viac informácií o našej činnosti navštívte www.clovekvohrozeni.sk.